Pályázatok
Lócs község Magyar Falu
  • 2024. július 15.
  • Henrik
FőoldalHírekJátszótér átadó a IV. Rózsák fesztiválján

Játszótér átadó a IV. Rózsák fesztiválján

2024. június 8 szombat, 15:30
Szerző: Lócs Községi ÖnkormányzatForrás: Rózsafalu Civil Egyesület
Játszótér átadó a IV. Rózsák fesztiválján

Június 8-án a IV. Rózsafesztivál keretében tartotta az  ünnepélyes játszótér átadót a Rózsafalu Civil Egyesület és Lócs Községi Önkormányzat.

A település egyetlen civil szervezete, a Rózsafalu Civil Egyesület 2020 júliusa óta működik a településen, fő céljai a faluszépítés, értékmegőrzés, kulturális élet ösztönzése, környezeti szemléletformálás. Az elmúlt 4 évben számos akciót, aktivitást valósított meg a kis csapat, többnyire az önkormányzat támogatásával. Ilyenek a tavaszi szemétszedések, a közösségi virágültetések,  a faültetések, rózsagondozás, a májusfa-állítások, a rózsafesztiválok. Számos támogatást nyertek el különböző pályázatokon. Legutóbb a Magyar Falu Program keretében a Falusi Civil Alapból részesült az egyesület 2 millió Ft vissza nem térítendő támogatásban, melyet játszótéri eszközök beszerzésére fordíthatott. Az előkészítő terepmunkát, az eszközök szállítási, telepítési, és üzembehelyezési költségét az Önkormányzat támogatta mintegy 1,2 millió Ft biztosításával. Továbbá az ütéscsillapító réteg kialakításához az egyesület a Nemzeti Együttműködési Alap pályázatán elnyert támogatásból vásárolt 27 m3 gyöngykavicsot. Így állt össze ez a projekt, amelynek ünnepélyes átadóját tartották a felek a rózsafesztivál keretében. "Örömünkre szolgál, hogy egy ilyen szép új játszótérrel gazdagodott településünk, és ehhez egyesületünk ilyen hathatósan hozzá tudott járulni. Várjuk az újabb gyermekáldásokat! Ezúton is köszönjük a sok-sok támogatást, a sok önkéntes munkát mindenkinek, aki egy kicsit is hozzájárult e projekt megvalósulásához!" - zárta köszöntő beszédét Buús Judit, az egyesület elnök asszonya.

 

Majd ezután a program a rendezvénytéren felállított sátorban zajlott, Rudi bohóc szórakoztatta nem csak a kicsiket, olykor a nagyokat is. Varga Katalin és Imre Vanda kutyusaikkal dog dancinget mutattak be a publikumnak, és ismerkedni is lehetett a trükkös táncoslábúakkal a műsort követően, de volt rózsadzsem és rózsaszörp kóstolás, papírrózsa készítés is. Megtekintehették az érdeklődők a helytörténeti kiállítást. Végül Kádár Tibor muzsikált, majd este 6 órától tábortűz és szalonnasütés zárta a programot.

A rendezvényről beszámolt a Vas Népe napilap és online oldal, mely itt olvasható:https://www.vaol.hu/helyi-kozelet/2024/06/jatszoteret-adtak-at-a-rozsak-fesztivaljan-locson?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR3vFyfL9597AMISsa3lTT7WhdN2-2UxlJbs-77rbb-FJNrgTqJTEoCc_6k_aem_fEvfsZXs0M9x2F46bWCN9Q

Továbbá beszámolt a www.brogue.hu portál is: https://www.brogue.hu/virulo-utcak-viragzo-kozossegi-osszefogas-locs-a-rozsafalu/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1FsOMjsDGQ2VE4kcjxBHz3LX9pamJsdUCfQkfT065R1gPpPLaqsETxxzY_aem_-QRHeHoby1UgYIETKJUOiw

Riportot készített a TRIÓ Tv is: https://www.youtube.com/watch?v=qNA5RBIpOwo&fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1ht0Um--DyqkmP1qRpwqoZo1sWLewXcINi1uqoOjFcfnjLq-9Ciy30Dno_aem_fj5S9d-vJBKIoi_9wu4YMA

 

További képek a Fotógalériában megtekinthetők.

Vissza

Fotók

fel